La Gomera

magický ostrov - španělský drahokam - oáza klidu - ekologický poklad 
 
 
Druhý nejmenší ostrov kanárského souostroví, který si zachovává svůj původní ráz má rozlohu 378 km2. Žije zde přibližně 23 tisíc obyvatel. Místní lidé jsou velice milí, přátelští, laskaví a pohostinní.
Ostrov je tvořen jedním horským masivem vulkanického původu. Na ostrově najdeme množství hlubokých údolí - barrancos, horské hřebeny, skalní útvary - roques a nádherný listnatý, kvetoucí les - laurisilva.
 
 

Doprava

Nejběžnější a nejvýhodnější doprava na ostrov je trajektem z nedalekého ostrova Tenerife. Pravidelnou dopravu zajišťují dopravní společnosti z přístavu Los Christianos několikrát denně. Plavba ve vodách Atlantického oceánu trvá hodinu.
Na ostrově se nachází i malé mezinárodní letiště pro malá letadla. Dopravu po ostrově zajišťuje 7 linek nepravidelné autobusové dopravy. Pro poznání ostrova je proto lepší využít služeb některé z místních půjčoven aut. Rychlá jízda se nedoporučuje.
 
 

Počasí

Vzhledem ke své poloze panuje na ostrově po celý rok teplé a slunečné počasí s příjemnými teplotami. Letní teploty dosahují 29°C, zimní neklesají ani v nejnižších polohách pod 15°C. Pravidelnou vláhu věčně zelenému pralesu dodávají pravidelné horizontální deště. V ostatních oblastech je sucho.
 
 

Koupání

La Gomera je ideální především pro turistiku. Najdeme zde však i místa vhodná pro vodní sporty a potápění. Mezi nejznámější pláže patří Playa Vueltas, Playa Tamargada či Playa del Áquita. Pláže jsou pokryty černým lávovým štěrkem nebo pískem.
 
 

Slavnosti

Karneval

V únorů probíhá na území celého ostrova karnevalové několikatýdenní veselí, které vrcholí tzv. pohřbem sardinky. Celý karneval je v rytmech samby a salzy.
 
 

Fiesta de San Juan

Oslava letního slunovratu - Svatojánská noc patří k nejoblíbenějším oslavám na celém ostrově. Lidé zapalují ohně, aby zastrašili démony, děkují za sklizeň a tancují až do rána.
 
 

Día de la Virgen de Candelaria

Tradiční oslava patronky Kanárských ostrovů se koná 15. srpna v městečku Chipude. Po procesí následují mohutné oslavy, a jak už je zvykem, tančí se až do rána.
 
 

Fiesta Colombinas

Kolumbovské oslavy probíhají na celém ostrově 6. září. Centrem oslav je přístav San Sebastián, kde v roce 1492 udělal zastávku Kryštof Kolumbus při své cestě do Ameriky.
 
 

Día de la Virgen  de Guadalupe

Nejdůležitější svátek na ostrově se koná první pondělí v říjnu, centrem oslav je Punta Llana. Všude se pořádají oslavy, zdobí se ulice a slaví se do rána. Jednou za pět let probíhá vrchol oslav - Bajada de la Virgen, kdy oslavy probíhají několik dní (následující bude v roce 2018). 
 
 

Noche Vieja

Ve chvíli, kdy se v Madridu rozezní zvon, ostrované začínají slavit příchod Nového roku. Na každý úder zvonu musí sníst jednu kuličku hroznu, pro štěstí. 
 
 
Obyvatelé ostrova La Gomera prostě slaví o sto šest. Oslavy jsou intenzivní, hlasité v doprovodu jihoamerických rytmů.
 
 
 
 
...stránka v úpravě